20% allahindlus tellimustelt üle 200€ | Kood: MINUS20 →
5 € teileRegistreerumineSisselogimineOstukorvMenu

Näpunäiteid, kuidas kummutile kaunistusi paigutada

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Kui sirvida ajakirju, ei saa iialgi küllalt erinevatest piltidest, kus igasugused kaunistused on täpselt paigutatud? Ei ole vaja meeleheitel olla. Saad sarnase välimuse saavutada ka ilma sisekujundajata. Ja pole vahet, kas oled minimalist või boho stiili austaja.

Järgnevates nõuannetes näitame sulle, kuidas muuta isegi kõige tavalisem kummut tähelepanu väärivaks esemeks.

Jagage ruum ära

Kuna kummut kipub olema kitsam ja pikem, on soovitav tähistada "tööruum", mille jagad kolmeks osaks: vasak, parem ja keskmine osa.

Püüa kasutada kummuti taga olevat seina, et paigutada sinna elemente, mis kompenseerivad ruumi erinevaid kõrgussuhteid, mille määravad peamiselt kapid, aknad ja uksed.

Suuremast väiksemani

Kompositsiooni loomisel on kõige parem alustada keskpunktist ehk suurimast tükist, mis on ankur, mille järgi sa muud elemendid paigutad. See võib olla pilt, fototahvel, peegel või isegi televiisor.

Kuigi maalid võib sageli lihtsalt juhuslikult riidekapile asetada, on parem, kui riputad seinale peegli. Kõige parem näeb see välja 15 kuni 25 tolli kõrgusel riidekapi kohal, arvestades peegli suurust ja kuju.

Ümmargune peegel näeb aga harmoonilisem välja. Vali peegli laius nii, et see kataks kummuti umbes kahe kolmandiku ulatuses.

Lisa kõrgemaid elemente

Tasakaalu saavutamiseks aseta üks kõrgem element maali või peegli kõrvale. Näiteks lilledega täidetud vaas, kõrge ehtekarp või huvitav laualamp.

Selle kõrvale võid seejärel hakata paigutama väiksemaid kompositsioone.

Panusta kolmele reeglile

Ülejäänud ruumi kaunistamisel ei saa valesti minna, kui järgid kolme lihtsat reeglit. See tähendab, et paigutad igasse sektorisse kolm korda kolm objekti. See võib olla kolm küünalt, aga ka statiivi, mis koosneb eripärasest kõrgest kujust, ehtekarbist ja lõhnastajast.

Nipp:
Kui paigutad erinevatest esemetest koosneva vaatepildi elegantsele kandikule, näeb kompositsioon kenam välja ja seda on ka lihtsam korras hoida.

Kihilised esemed

Kui sul on mitu samasugust elementi nagu pildid või raamatud, proovi neid virnastada. Näiteks aseta portreele orienteeritud graafika riidekapile ja toeta selle vastu teine maastikule orienteeritud abstraktsioon nii, et need kattuvad veidi.

Katsu jällegi raamatute virnastamist korralikuks kolonniks või sümmeetriliseks püramiidiks. Ja mis kõige tähtsam, mängi ja proovi, mis on sinu silmale kõige meeldivam.

Ära unusta kummuti ümber olevat ruumi

Kui sul on kummuti kõrval vaba ruumi, võid paigutada näiteks silmatorkava lillepoti koos kõrgema toalambiga või üõrandalambi, et saavutada harmoonilisem seos interjööriga.