Bonamilt leiate oma kodu jaoks kõige laiema valiku.
5 € teileRegistreerumineSisselogimineOstukorvMenu

Suvila külalistetoa ümberkujundamine

Kui Martina Jandová ostis suvila, soovis ta, et kogu tema pere saaks sinna koguneda. Nii otsustas ta järk-järgult luua hubase ja mugava keskkonna, kus nad saaksid lõõgastuda ja üksteise seltskonda nautida. Külalistetuba sai esimesena uue kuue.

Võta inspiratsiooni Jandová suvila toa ümberkujundamisest, mille võtsid ette Bonami disainerid

Enne ekspertidega kohtumist otsustasid Martina, Alice ja Marta inspiratsiooni hankida.

Nad lõid endale Pinteresti konto, jälgisid kodumajapidamistele keskendunud Instagrami kontosid ja külastasid antiigipoode. Seejärel pöördusid nad selge ideega disainer Klára Němečková poole.

Tuba tahtsid nad valgustada ja sobitada Provence'ist inspireeritud stiiliga - nii et puit, paatina ja Martina lemmik türkiissinine värv olid hädavajalikud.

Külalistetuba enne ümberkujundamist

Bonami disainer kasutas seda tooni mitme elemendi puhul. Lisaks Martina soovitud diivanile ilmus türkiissinine toon ka dekoratsioonide, tekstiilide ja mööbli kujul.

Antiikse garderoobikapi ja püstakuga akna siniseks värvimise võttis lõpuks enda kanda Janda klanni naisosa.

Taas tänu heledate värvide ja looduslike aksessuaaride kombineerimisele näeb külalistetuba välja värske ja õhuline.

Külalistetuba pärast ümberkujundamist

Lootsime 100% Bonami disainer Klara peale, kellega oli väga meeldiv koostööd teha. Kõik Bonami meeskonna liikmed olid hämmastavad ja inspireerisid meid oma arusaamadega - näiteks kolme reegli, stiiliaksessuaaride, patjade virnastamise, tekkidega või paljude muude väikeste asjadega, millele tavaliselt ei mõtleks, kuid mis mängivad lõpptulemuse puhul suurt rolli.

Martina Jandová, suvilaomanik

Klára Němečková ümberkujundamisest: maalähedane stiil ahvatleb kasutama vana mööblit

Jandad soovisid, et disainer kujundaks suvila külalistetoa nii, et see ei mahutaks mitte ainult mugavalt kuni neli inimest, vaid et seda oleks ka lihtne korras hoida.

Kuidas ta nende nõuetega toime tuli ja mis oli ruumi loomisel kõige olulisem? Seda paljastab kujunduse autor Klára Němečková järgmises intervjuus: Klára Němečková.



Millise stiili valisite teie ja Martina ruumi jaoks ja miks?

Kinnitades austust koha ja elamutüübi suhtes, jäime maalähedase stiili juurde. Seetõttu säilitasime mõned vanemad mööbliesemed. Tüdrukud näitasid mulle ka diivanit, millesse nad olid juba enne meie kohtumist armunud. See oli kujuteldav hüppelaud, millest kogu sisekujundus lähtus.

Peale selle olid mul enam-vähem vabad käed. Aga kuna meie ideed kattusid peaaegu kõiges, oli lihtne nende nägemust täita. Ühesõnaga, see on suurepärane, kui asjad kliendiga klapivad.

Kas ruumi paigutus piiras teid kuidagi?

Tuba on üsna avar, nii et sinna mahtus kõik, mida me vajasime - kaasa arvatud panipaik ja diivanvoodi. Isegi välja tõmmatud voodiga on tuba piisavalt läbitav, näiteks garderoobi juurde.

Kui pikk oli teekond esimesest disainikohtumisest lõpliku teostuseni?

Esimene veebikohtumine toimus mais, mille käigus jagasime oma ideid ja võimalusi. Tüdrukud jagasid minuga ruumiplaani ja fotosid ruumist. Järgmise kahe nädala jooksul arutasime juba valmis disaini, sealhulgas kõigi toodete nimekirja ja näpunäiteid valmimiseks. Nii et umbes kahe kuu jooksul oli külalistetuba esimeseks külaskäiguks valmis.

Mille järgi valisite värvipaleti ja materjalid?

Ainsaks nõudeks, millele kliendid rõhusid, oli türkiissinine värv. See oli kohustuslik. Üritasin seda lihtsalt veidi "taltsutada" küllastatumate ja kreemide toonidega.

Samas püüdsin kasutada peamiselt looduslikke materjale, eriti lina ja puuvilla. Taolise maja ja sarnase stiiliga interjööri jaoks sobivad ideaalselt brändi kergelt räsitud, voolavad linased kardinad. Need ei tohi olla jäigad.

Kuidas sa tegelesid valgustuse ja aksessuaaridega?

Laevalgustus oli antud, seega vahetasime välja vaid lühtri. Valisin sellise, mis ei tõmbaks kogu tähelepanu endale. Küll aga kasutasin silmatorkavamaid laualampe, mida kasutatakse rohkem.

Seejärel täiendasin interjööri funktsionaalsete dekoratsioonidega, mida kombineerisin pööningult leitud aaretega.

Milline osa ruumist oli kõige olulisem ja vajas kõige rohkem tähelepanu?

Funktsionaalselt oli see kindlasti voodi. Eeldasin, et diivanvoodi juures olevat diivanilauda kasutatakse palju. Mina isiklikult mõtleksin veel spetsiaalselt valmistatud aknalauale. Kujutan ette, et sellel võiks kohvitass käes istuda.

Esialgu plaanisime voodipeatsi taga olevale seinale panna dekoratiivse pärja, kuid lõpuks me seda siiski ei teinud.

Kas oli näiteks mõni element ruumis, mida kasutasite kogu ruumi kujundamiseks?

Mina olen väga õnnelik, et me säilitasime algse garderoobi. Tüdrukud värvisid selle üle ja see näeb suurepärane välja. Ka algne paneelidega aken sai uue värvikihi. See on just see, mida oma majja tahta. Kui seda täiendatakse õigete mööbliesemetega, näiteks konsoollauaga, mis lisab aknale veelgi rohkem tähelepanu, on see rõõmustav.

Kas omanikud seadsid teile mingeid piire, mille raamides püsida või olid teil vabad käed?

Türkiissinine diivan. See on kõik. (naerab) Mõnikord saatis Martina mulle asju, mis talle meeldisid või mis teda huvitasid. Mis on suurepärane. See annab sulle teada, kuidas klient seda näeb. Aga muidu olid mul vabad käed.