Bonami Days allahindlus kuni -50% | Haara allahindlusest kinni →
5 € teileRegistreerumineSisselogimineOstukorvMenu

11 aastat Bonamid – 11 stiili ja trendi

Lída Maršálková
Lída Maršálková
Bonami Blogger

Bonami tähistab oma 11. sünnipäeva ja see on suurepärane võimalus vaadata tagasi interjööri stiilidele ja trendidele. Need on mõjutanud mitte ainult Bonami valikut, vaid veelgi enam teie ja meie kodude välimust.

Ehk oled 2016. aastal võtnud Urban Jungle'i tee ja ostnud meilt kümneid istutusnõusid. Või ehk olid 2020. aastal seadistamas oma kodukontorit, et mitte töötada söögitoas.

Lase meil meenutada, saada inspiratsiooni ja avastada iga stiili ja trendi ikoonilised tooted viimase 11 aasta jooksul.

1. Skandinaavia stiil

Skandinaavia stiilis mööbel ja Skandinaavia stiilis dekoratsioonid kuuluvad Bonami lemmikute hulka. Ja see pole ka ime, sest Skandinaavia stiilis interjöörid on hubased, taskukohased ja kergesti jäljendatavad.

Skandinaavia stiil koosneb neutraalsetest ja pastelsetest värvidest, mahedatest toonidest, puhastest joontest ja looduslikest materjalidest. See mängib tekstuuridega (pehme karedaga, tume heledaga) ja mustritega (geomeetrilised, ristsed, folkloorne), et saavutada harmooniline ja soe mulje.

Ikonilised esemed: õhuline jalgadega mööbel, klapplaudade komplektid, peened riiulid, minimalistlikud valgustid, kohevad padjad, karusnahad ja ruudud.

Sinna mahuvad ka investeeringut nõudvad esemed elutoast magamistoani, mis käivad käsikäes Skandinaavia stiili algse ideega: looduse ja käsitöö austamine.

2. Urban Jungle

Linnas elamine toob endaga kaasa palju eeliseid, kuid ka palju puudujääke. Näiteks võimalus põgeneda maale, millal iganes meile meeldib, või rahustada oma meelt aias töötades. Võib-olla just seetõttu ongi Urban Jungle viimastel aastatel nii populaarseks saanud.

Kui palju sa Urban Jungle luues "vabaks murdud", on sinu enda otsustada. Oluline on rohelus nii lillepottide kui ka tekstiilide ja piltide puhul. Võid minna kas tagasihoidlikumat teed või haarata lilletapeet ja troopilise trükiga diivan.

Urban Jungle interjööri iseloomustavad puiduvärvid, mahedad toonid ja terrakotta. Materjalide puhul ei saa valesti minna puidu, korgi ja rotangiga. Seinad ja laed võid jätta valgeks või jõuda silmatorkava tumerohelise värvini. Peaasi, et tunneksid end oma džunglis rõõmsalt ja energiliselt.

3. Boho stiil

Viimase 11 aasta jooksul on palju tähelepanu pälvinud ka boheemlaslik elustiil. Kuid ole hoiatatud, kuigi see on veidi lõdvestunud ja inspireeriv, ei ole see kindlasti "hipide" stiil. See sobib suurepäraselt isegi lapsetuppa.

Boho stiilile on iseloomulikud erksad värvid, häärberid, julged elemendid ja kaunistused. Ikoonilised esemed, mida boho interjöörist ei tohi puududa, on ripptoolid, võrkkiiged, korvid, pehmed istumiskotid ja pufid, unenäopüüdjad, laternad ja küünlajalad.

Bonami nõuanne: Boheemlaslikud interjöörid armastavad kihistamist ja "liigset" ei ole olemas. Kihista vaipasid, karusnahkvaipasid, patju ja tekke ning kasuta erinevaid tekstuure.

4. Wabi Sabi stiil

Ehk pole Sa sellest stiilist kunagi kuulnudki. Võib-olla oled seda harrastanud või harrastad seda teadmata. Ja miks on Wabi Sabi kaasaegne, kuigi seda on harrastatud umbes alates 15. ja 16. sajandist? Sest see idast pärit filosoofia võimaldab Sul aeglustuda ja näha ilu ebatäiuslikkuses. Viimase 11 aasta jooksul, kui liiga palju rõhku on pandud täiuslikkusele ja digitaliseerimisele, on Wabi Sabi taas trendikas.

Sisustuses on asi autentsuse ja lihtsuse säilitamises. See on natuke minimalismi, Jaapani ja Skandinaavia stiili ühes. Wabi Sabi ei tunnista masstootmist ega sümmeetriat. Selle asemel avab ta ukse looduslikule paatinale, kriimustustele, ebatäiuslikele proportsioonidele ja kõigele, mida enamik peab iluveaks.

5. Industriaalne stiil

Hall, kriimustatud, mitte kunagi päris valmis. See on industriaalne stiil, mis meenutab vanu tehasehalle ja muid sarnaseid tööstusruume. Kui tänapäeval peab enamik inimesi seda huvitavaks ja luksuslikuks elamisstiiliks, siis 1960ndatel oli see kulupõhine lahendus.

Industriaalset stiili on raske segi ajada mõne teise stiiliga. Seda ilmestavad iseloomulikud materjalid, nagu teras, betoon, karedad seinad, klaas, paljastatud telliskivi ja kivi. Industriaalses elutoas näeme nahast diivanit ja metallist laudu. Industriaalses köögis ja söögitoas on näha jämedaid metalltoole ja tööstuslikke valgusteid retrohõnguliste pirnidega. Kui soovite minna täiesti industriaalset teed, lisage metallkappe ja massiivpuidust laudu.

Et tulemus oleks autentne, unustage elegantsus. Mida rohkem toorust lisate, seda parem.

6. Glamuurne stiil

Mugav, särav ja täis originaalseid esemeid ja kunstiteoseid. Glamuurne stiil, mida tuntakse ka art déco nime all, oli populaarne 1920ndatest kuni 1960ndateni, kuid on viimastel aastatel teinud tagasitulekut.

Glamuurse stiili värvipalett koosneb kullast või hõbedast, rikkalikest lilladest toonidest, pudelrohelisest ja kõrgläikega valgest. Ka mustrid on suurepäraselt mängitavad. Lille-, looma- ja geomeetrilised mustrid on teretulnud ja neid võib omavahel kombineerida.

Kuidas on ikooniliste tükkidega? Bonami on selle suurejoonelise stiili jaoks korralikult varustatud. Sametdiivan tüüpilise dekoratiivsete nööpidega, mida jagavad padjad, metallivärvides lauad, peeglitega mööbel, Sametdiivan Oriental või vintage stiilis vaibad ja loomamotiividega kaunistused.

7. Minimalistlik stiil

Tarbimisühiskond on võtnud oma osa meie rahakotist ja majapidamistest, mis on sõna otseses mõttes ülekoormatud ebavajalikest esemetest. Pole ime, et viimastel aastatel on üha enam inimesi hakanud huvituma minimalismi filosoofiast.

Minimalistlikus interjööris otsiksid sa asjatult segaseid riiuleid, tolmukorjajaid või laudlinasid. Nii saad lõpuks ometi kodus hingata ja lõõgastuda, ilma et pead koormaksid mõtted üldisest koristamisest.

Minimalismi on korteris või majas üsna lihtne luua. Töötage lihtsalt puhaste joonte, sirgete vormide, vaoshoitud värvide ja moodsate materjalidega, nagu puit, klaas, metall, nahk ja moodne betoon. Tüüpilised esemed minimalistlikus kodus on metallist raamatukapid ja riiulid ning ruut- ja ristkülikukujulised lauad metallkonstruktsiooniga ja puidust lauaplaatidega.

8. Eklektiline stiil

Eklektiline stiil tõestab, et kuigi kogu aeg toodetakse uut mööblit ja sisustust, on klassika siiski klassika. See tuleneb sellest, et eklektiline stiil ühendab uut ja vana ning töötab erinevate ajastute ja stiilide (näiteks vintage ja Vahemere piirkonna) esemetega. Teisisõnu: kui sul on vanaema tool, siis renoveeri see julgelt ümber ja pane selle kõrvale modernne põrandalamp.

Selles stiilis tulevad esile mänguline värvipalett ja mustrid. Vali üks värv ja lisa seejärel aktsendivärvidega veidi elavust. Mustrid peaksid temaatiliselt kokku sobima, muidu võivad need meeleolu häirida. Sama kehtib ka tekstuuride kohta.

Ei ole ühtegi vana esemet, mida paaritada? Bonamist leiad retromööblit ja -dekoratsioone, et saavutada sama efekt.

9. Jätkusuutlik eluase

Tundub, et jätkusuutlikkus on peamiselt elustiil. Viimastel aastatel on see aga kajastunud ka selles, kuidas inimesed mõtlevad oma mööbli- ja sisustusvalikutest. 11 aasta jooksul, mil Bonami on tegutsenud, on see ilusti ilmnenud.

Aina rohkem inimesi sisustab oma kodu säästvatest materjalidest valmistatud mööbli ja dekoratsioonidega. Mida see praktikas tähendab? See tähendab materjale, mis on kasvatatud või toodetud planeeti säästvamalt ja ideaalis taaskasutatavad, näiteks puit.

Huvi on ka investeeringut nõudvate esemete ehk mööbli vastu, mis kestab mitu põlvkonda ja ei satu järgmisel aastal prügimäele. Sarnaselt tuleks läheneda ka näiteks laste mänguasjade või tekstiilide valikul.

10. Covid periood

See stiil ei kestnud õnneks kaua, kuigi see periood tundus lõputu. Seal, kus kunagi einestati või lõõgastuti, tekkis äkki määramatuks ajaks ajutine kontor. Meie Bonamis tugevdasime sel ajal oma kontoriseadmete valikut ja sisustasime oma kodukontoreid. Kui üks osa inimestest ei suutnud ära oodata, et oma kontoritoolile istuda, siis teised leidsid selle stiili suhtes poolehoidu.

Kuigi see periood on õnneks möödas, tulevad meie kodukontori näpunäited pidevalt kasuks.

Aasta värvid

11 aastat = 11 aasta värvi. Igal aastal naudime, mida Pantone ja teised suured nimed välja mõtlevad. Kui aastal 2023 valitses interjöörides toon Viva Magenta, siis aastat 2024 iseloomustab Peach Fuzz ja Upward. Varasematel aastatel on meie interjöörid vallutanud peene Rose Quartz, vahelejäämatu Greenery või julge Radiant Orchid.

Kuigi aasta värvid on paljude valdkondade jaoks moest kuni sisekujundamiseni suursündmus, mõtle neist pigem kui inspiratsioonist. Nagu iga trend, saab ka aasta värv läbi ja asendub teisega. Kui soovid ajaga kaasas käia, kuid mitte alluda trendidele, siis haara aasta värvi dekoratsioone või väikseid sisustuselemente.