Kõik Sinu ainulaadsete jõulude jaoks | Sea end valmis →
15% allahindlus koodiga KODU15 | Säästa juba täna →
10 € teileRegistreerumineSisselogimineOstukorvMenu

Lugemisnurk raamatukoidele või hubasele kodusele raamatukogule

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Raamatukoide jaoks ei ole ehk suuremat naudingut, kui end teki sisse mässida, end tugitooli sisse mugavalt sisse seada ja veeta pikki tunde hea raamatuga. Mida saab teha, et muuta oma lugemisnurk mugavaks, praktiliseks ja hubaseks?

Saa inspiratsiooni meie nõuannetest ja fotograaf Alex Hrašková raamaturiiulist.

Raamatukogu elutuppa

Kui sinu lugemiskogu on tagasihoidlikum, piisab tõenäoliselt seinale kinnitatud raamaturiiulist. Kui aga loed oma raamatuid meetrite kaupa, vali suurem mööbliese. Kõige paremini sobib muidugi puidust raamaturiiul.

Kui soovid ühendada ilusat ja praktilist, vali klaasist raamaturiiul - see kaitseb Su raamatuid tolmu eest. Valge raamaturiiul valgustab tuba ja laseb värvilistel kaantel selgedel esile tulla.

Bonami nipp:

Kui nurgapealset raamaturiiulit võid paigutada ainult seina äärde, saab avatud riiulitega raamaturiiuleid kasutada ka ruumi jagamiseks.

Lugemisnurgas istumine

Et muuta mitmetunnine lugemine võimalikult mugavaks, ei tohi puududa tool. Ja see on Sinu maitse asi, kas soovid klassikalist, kiiktooli või rippuvat tooli.

Pole midagi mugavamat kui korralik tugitool, milles saab end kerra kerida ja segamatult lehekülg lehekülje järel lugeda, pole lugemisnurgas ehk midagi mugavamat. Ja tõeliste asjatundjate jaoks? Nemad ei pea kindlasti leppima vähemaga, vaid mugavlema kõige mugavamatel diivanitel.

Kui Sul ei ole palju ruumi, võid luua mugava lugemiskoha väga vähesestki. Kõik, mida vajad, on kokkupandav futon, tekk ja palju patju.

Ruum raamatu ja tee jaoks

Mitte hädavajalik, kuid lugemisnurk on sellega palju praktilisem. Millest me räägime? Küljelauast! Sellele saab panna raamatuid, tassi kohvi ja suupisted. Ja kui on ruumi, siis vaas lilledega või lõhnaküünal.

Eriti väikestes korterites võid kasutada kummuteid, mis ei võta nii palju ruumi, kuid nende paindlikkus pakub täiendavat hoiuruumi.

Kui Sa ei taha investeerida küljelauale, võid kasutada ka tooli, puidust redelit või taburetti, millele asetad selle asemel sarnase kujuga kandiku.

Raamatukogu valgustid

Võimalusel paiguta koduraamatukogu koos lugemisnurgaga aknale võimalikult lähedale. Siis on Sul lugemiseks piisavalt päevavalgust. Aga õhtustel lugemissessioonidel peaks juba olema hea laua- või põrandalamp lugemiseks.

Valikul veendu, et valgust saab vabalt reguleerida. Mida kitsam on lambivari, seda kitsam on valgusvoog.

Partnerid külma vastu

Hoia oma jalad soojas. Et muuta lugemisnurk hubaseks, viska sinna lihtsalt padjad, tekid ja lisa vaip. Ümmargune sobiks paremini raamatunurga juurde.

Kui varustad end sokkidega ja kuuma joogiga mõnusas tassis, ei saa külm Sind kindlasti kätte ja Sa suudad häirimatult lehekülg lehekülje järel lugeda.

Bonami nõuanne:

Täienda meeldiv veel meeldivamaga. Muuda pikk vann mõnusamaks lugemispaigaks. Tänu vanniriiulile saad hüvasti jätta ka märgade linadega.

Korrastatus ja pingevaba õhkkond

Kuidas Sa raamatukogu korras hoiad? Jaga raamatud mitmesse ossa; abiks võivad olla raamatuhoidjad, skulptuurid või lambid. Need muudavad raamatukogu ruumi säravamaks ja veidi köitvamaks.

Kui põgeneda igapäevaelu murede eest, ära unusta lõõgastavat atmosfääri. Lõhnaküünlad, meeldiv muusika ja dekoratsioonid on just need, mis aitavad lõõgastuda.