Kuidas valentinipäeva meil ja mujal tähistatakse
Igaüks tähistab valentinipäeva omal moel. Mõni läheb valentinipäeva õhtusöögile oma lemmikrestoranis, mõni valmistab kodus küünlavalgel õhtusööki, mõni eelistab romantilisi elamusi heaolupuhkuse, ühise massaaži või kuumaõhupalliga lendude näol.
Üks asi on aga tavaline, kingitusi tehakse armastusest. Enamasti on need lilled, šokolaad, ehted või aluspesu. Kui soovid sel aastal oma kallimale midagi fantaasiarikkamat kinkida, siis vaata sõbrapäeva kingituste lehte, kus on palju näpunäiteid, mis teda kindlasti rõõmustavad:
Kuid mitte igas riigis ei tähistata valentinipäeva samamoodi kui meil. Avasta viis kõige huvitavama valentinipäeva tähistamiseks.
Jaapan
Jaapanis tähistatakse valentinipäeva meeste hellitamise vaimus. Naised teevad oma partneritele ja sõpradele kingitusi, et väljendada oma kiindumust.
Siiski ei maksa karta, et naised hellitusest ilma jäävad. 14. märtsi tähistatakse kui valge päev, mis sarnaneb valentinipäevaga. Sel päeval teevad mehed kingitusi oma naistele ja sõbrannadele. Kehtib isegi kirjutamata reegel, et kingituse väärtus peaks olema 2–3 korda kõrgem selle kingituse väärtusest, mille mees valentinipäeval naiselt sai.
Lõuna-Korea
Lõunakorealased on ammutanud inspiratsiooni oma Jaapani naabritelt ning tähistavad nii sõbrapäeva kui ka valget päeva. Kuid see pole veel kõik. Veel ühte püha, mida nad nimetavad mustaks päevaks, tähistatakse 14. aprillil. See puhkus kuulub üksikutele inimestele, kes kohtuvad restoranides lõunatamas ja söövad traditsioonilist Lõuna-Korea toitu. Mõned peavad seda tähtpäeva vaba elu tähistamiseks, teised lohutuseks, et ei saanud eelmistel pühadel osaleda.