Avasta Bonami Selection voodid | Leia oma voodi →
10 € teileRegistreerumineSisselogimineOstukorvMenu

Valentinipäev

Valentinipäev on peagi siin. Ei tea, millega oma kallimat üllatada? Lase meil saada Sinu armastuse eestkostjaks, et aidata Sul romantilisi hetki planeerida ja parim kingitus valida. Kas Sulle meeldib originaalne kingitus, õhtusöök küünlavalgel või ühine filmiõhtu? Bonamist leiad kõik vajaliku kõige ilusama armastajate tähtpäeva korraldamiseks.

Millal on valentinipäev?

Valentinipäeva tähistatakse igal aastal 14. veebruaril ja on tuntud ka kui kõigi armastajate püha või armastuspühana. Võib-olla Sa ei teadnud, et selle juured on puhtalt euroopalikud. Kuigi see sai alguse peamiselt anglosaksi riikidest, tähistavad seda inimesed üle kogu maailma.

Kuidas sai valentinipäev alguse?

Kas Sind huvitab, kes oli pühak Valentin? Rändame korraks tagasi Vana-Roomasse, kus 14. veebruaril hukati julge piiskop Valentin, kes laulatas armunud paarid hoolimata keisri rangest keelust. Samal ajal langes kokku ka puhastus- ja viljakusfestival Lupercalia, mil mehed tõmbasid armuurnist tüdrukutele nimesid. Neist pidid järgmiseks aastaks nende kallimad saama.

Tõenäoliselt sulandusid need kaks sündmust aja jooksul üheks ning tänapäeval tähistatakse seda päeva, mis on täis armastust, romantilisi õhtusööke, roose ja šokolaadi. Eelkõige on see ikkagi armastuse pidu ja see, kuidas ja kellega seda koged, on Sinu enda teha ♥.

Kuidas valentinipäeva meil ja mujal tähistatakse

Igaüks tähistab valentinipäeva omal moel. Mõni läheb valentinipäeva õhtusöögile oma lemmikrestoranis, mõni valmistab kodus küünlavalgel õhtusööki, mõni eelistab romantilisi elamusi heaolupuhkuse, ühise massaaži või kuumaõhupalliga lendude näol.

Üks asi on aga tavaline, kingitusi tehakse armastusest. Enamasti on need lilled, šokolaad, ehted või aluspesu. Kui soovid sel aastal oma kallimale midagi fantaasiarikkamat kinkida, siis vaata sõbrapäeva kingituste lehte, kus on palju näpunäiteid, mis teda kindlasti rõõmustavad:
Kuid mitte igas riigis ei tähistata valentinipäeva samamoodi kui meil. Avasta viis kõige huvitavama valentinipäeva tähistamiseks.
Jaapan
Jaapanis tähistatakse valentinipäeva meeste hellitamise vaimus. Naised teevad oma partneritele ja sõpradele kingitusi, et väljendada oma kiindumust.

Siiski ei maksa karta, et naised hellitusest ilma jäävad. 14. märtsi tähistatakse kui valge päev, mis sarnaneb valentinipäevaga. Sel päeval teevad mehed kingitusi oma naistele ja sõbrannadele. Kehtib isegi kirjutamata reegel, et kingituse väärtus peaks olema 2–3 korda kõrgem selle kingituse väärtusest, mille mees valentinipäeval naiselt sai.
Lõuna-Korea
Lõunakorealased on ammutanud inspiratsiooni oma Jaapani naabritelt ning tähistavad nii sõbrapäeva kui ka valget päeva. Kuid see pole veel kõik. Veel ühte püha, mida nad nimetavad mustaks päevaks, tähistatakse 14. aprillil. See puhkus kuulub üksikutele inimestele, kes kohtuvad restoranides lõunatamas ja söövad traditsioonilist Lõuna-Korea toitu. Mõned peavad seda tähtpäeva vaba elu tähistamiseks, teised lohutuseks, et ei saanud eelmistel pühadel osaleda.
Taani ja Norra
Valentinipäeva hakati Norras ja Taanis tähistama suhteliselt hiljuti. Sealsed mehed saadavad naistele 14. veebruaril nö. "Gaekkebrev" – naljakaid ja poeetilisi kaarte. Need kaardid on anonüümsed, kuid sisaldavad vihjet saatja nimel olevate tähtede arvu kujul. Seejärel peavad naised ära arvama, kes neile lihavõttepühade kaardi saatis. Kui naine arvab ära saatja nime, võidab ta lihavõttemuna. Kui mõistatust ei õnnestu lahendada, tuleb muna hoopis annetada saatjale, kes registreerub lihavõttepühade ajal sõbrapäevakaardi autoriks.
Filipiinid
Filipiinlased on valentinipäeva vürtsitanud originaalse traditsiooniga: massipulmadega. 14. veebruaril ütlevad sajad paarid koos, keset kaubanduskeskusi või muid avalikke kohti oma "jah".
Itaalia
Püha valentinipäeva tähistati Itaalias algselt kevade saabumist tähistava pühana. Sel päeval kogunesid armastajad parkidesse ja aedadesse ning nautisid muusikat, jalutuskäike ja armastusluuletuste lugemist. Traditsiooni kohaselt pidid noored vallalised tüdrukud sel päeval ärkama koidikul. Legend räägib, et esimene mees, keda nad valentinipäeval nägid, sai aasta jooksul nende abikaasaks. Või vähemalt oleks ta pidanud võimalikult palju oma tulevast peigmeest meenutama.