Elutuba kuni -25% soodsamalt | Säästa juba täna →
Meil on uus rakendus | Avasta selle eelised →
10 € teileRegistreerumineSisselogimineOstukorvMenu

DIY: Rippuvad makramee lillepotid, mida saad valmistada vaid 5 minutiga

Tule proovi koos meiega makrameed, mis on üle mitme aasta taas tähelepanu keskpunktis. Meie vanaemad ja emad teadsid seda tehnikat juba ammu! Oleme koostanud tõeliselt lihtsa õpetuse, tule ja naudi nädalavahetuse pärastlõunat!
Tänu makrameekardinatele saad kodus hõlpsalt luua oma rohelise oaasi

Tänu makrameekardinatele saad kodus hõlpsalt luua oma rohelise oaasi

Mida on vaja makramee valmistamiseks?

 • Kindlasti köied, mida on saadaval mitmes värvitoonis, materjali ja jämedusega. Kasutasime Bobiny kaubamärki ja ka tavalist puuvillast nööri. Kindlasti ulata käed looduslike materjalide poole, seda näed kardinates ja lisaks on see stiil ise loodusega seotud, nii et jäta sünteetika seekord vahele. Suurepärane näeb välja mitte ainult puuvill, vaid ka lina, džuut jms. Samuti ole ettevaatlik, kui nööri kammid, osad pole selleks loodud ja kipuvad olema sisemise polsterdustega.
 • Puidust sõrmus või metallsõrmus, puutükk - ostetud või metsast. Tahaksime siinkohal ära mainida, et kui tood puupulga metsast, siis töötle seda liivapaberiga või määri õli või vahaga.
 • Pane valmis ka teravad käärid, mõõdulint ja paks kamm.
 • Kasuks võivad tulla ka mõned helmed, kivikesed, suled ja tükk nahka.
Makramee nöörid on saadaval erineva paksuse ja värviga

Makramee nöörid on saadaval erineva paksuse ja värviga

Kraabitud kardina algus, põhisõlm ja lõpp

See on väga lihtne õpetus. Soovitame sõlmi kodus harjutada ja looming näiteks terrassile või piknikule kaasa võtta. Kindlasti ei pea Sa meie juhiseid rangelt järgima, saad ka lihtsalt lasta oma fantaasial lennata, proovida midagi, mis Sulle meeldib, ja lihtsalt siit inspiratsiooni saada.

Topeltsõlm – kuidas seda teha?

 1. Seo alguses nöör pulga/rõnga külge, nagu on näidatud all paremal asuval pildil. Sul läheb vaja 4 nööriotsa.
 2. Alusta topeltsõlmega (kasutasime seda kõikidel pildil olevatel kardinatel), keerates välimise nööri kahe keskmise peale. Kahe keskmise nööriga ei tegele me üldse, ainult kaks välimist keerduvad nende ümber.
 3. Keera teine ​​äärmine nöör üle esimese äärmise nööri altpoolt kahe keskmise alt ja välja läbi silmuse, mis loodi esimese äärmise nööri juurde. See tundub keeruline, kuid see on väga lihtne. Saad kiiresti sõlme selgeks ja omandad selle tehnika. Soovitame pingutada alati ühtemoodi, et tulemus oleks sümmeetriline. Nõuanne: Topeltsõlm on saadaval kahes versioonis – keeratav või vahelduv. See sõltub sellest, kas alustad sama nööriga regulaarselt (samal küljel) või vaheldumisi.
Murra parempoolseim pael kahe keskmise peale. Aseta vasakpoolseim pael parempoolseima paela peale.

Murra parempoolseim pael kahe keskmise peale. Aseta vasakpoolseim pael parempoolseima paela peale.

Seejärel libista vasakpoolseim nöör kahe keskmise alla ja lükka see läbi parema nööri loodud aasa välja.

Seejärel libista vasakpoolseim nöör kahe keskmise alla ja lükka see läbi parema nööri loodud aasa välja.

Kuidas see ilusti lõpetada?

 1. Lõika nöör umbes 20 cm pikkuseks – see sõltub alati kardina paksusest ja sellest, kui palju nööre seome. Painuta ots umbes 5 cm - jaga see kaheks osaks.
 2. Alusta nööri pikema osa mähkimist lühema osa ümber. Liigu ülalt alla, kuni jõuad allapoole, kus lõid aasa. "
 3. Sisesta nööri lõpp sellesse silmusesse.
 4. Kogu sõlme pingutamiseks tõmba nööri ülemisest (teisest) otsast. Lõpuks lõika ära ülejäänud nöör.
1

1

2

2

3

3

4

4

Lihtne samm-sammult rippuv makramee lill

 1. Lõika 6 120cm pikkust nöörijuppi, seejärel seo need puidust rõnga külge. Seejärel ripub selle küljes 12 nööri pikkusega 60cm. Mõõda puitrõngas umbes 25cm. Jaga nöörid kolmeks-neljaks osaks ja punu iga nelinurk kahekordse vahelduva sõlme abil. Saad teha mõne sõlme või isegi rohkem.
 2. Loo igale neljarattale niimoodi sõlmed. Seejärel jätka veel 15cm madalamal. Nüüd ignoreeri mõlemal küljel olevat kahte nööri ja sõlmi kaks keskele jäetud nelinurka. Jällegi tee vähemalt 2 või enam sõlme.
 3. Nüüd seo kaks ja kaks otsapaela kokku ja tee uuesti sama arv sõlmi.
 4. Veel 10 sentimeetrit madalamal, seo kõik nöörid otsasõlmega.
1

1

2

2

3

3

4

4

Veel näpunäiteid makramee tegemiseks

 • Kas soovid makrameed puhkusele kaasa võtta? Prindi juhend välja või võta raamat. Joonistasime Ivy Prošková raamatule Macramé.
 • Kuidas muuta oma loomingut eriliseks? Proovi näiteks merest pärit kivikesi, puutükke, kuivatatud lilli, sulgi ja helmeid. Kasutasime helmeid, mille oleme eelnevalt marmorvärvidega marmoreerinud.
 • Kardinate juures on kõige ilusamad looduslikest materjalidest lillepotid - savinõud, keraamika, portselan, aga võib-olla ka pestavast paberist.
 • Ole ettevaatlik, kui pikka nööri vajad. See sõltub alati sõlmede arvust. Kui peaksime kardinate loomisel sõlme tegemisega hulluks minema, kasutaksime kuni 5 korda rohkem nööri.
 • Alusta kohe, Sa ei vaja erimaterjale ega tööriistu. Kodust leiab enamasti kõike.
Puidust helmed sobivad hästi näiteks nööridega.

Puidust helmed sobivad hästi näiteks nööridega.

Lisa nööridele kive.

Lisa nööridele kive.