20% allahindlus tellimustelt üle 200€ | Kood: MINUS20 →
5 € teileRegistreerumineSisselogimineOstukorvMenu

Kuidas garderoobi korrastada

Beáta Vaňková
Beáta Vaňková
Bonami Blogger

Kas sinu garderoob on riideid paksult täis, kuid liiga tihti on sul tunne, et tegelikult pole midagi selga panna ja kannad vaheldumisi vaid üksikuid riidetükke? Meil on lahendus! Võib-olla on aeg oma garderoobi korrastada ja sinna veidi uut hingamist puhuda. Alustame!"

Me näitame, millised tarvikud aitavad sul oma garderoobis olevat ruumi maksimaalselt ära kasutada, kuidas riideid tõhusalt korrastada ja millised organisaatorid hoiavad need ideaalselt korras.

Jaga oma riiulid kategooriatesse

Jaga riiulid riidekapis kategooriatesse, näiteks T-särgid, kampsunid või püksid. Jaota need kategooriad erinevate organisaatorite ja vaheseinte abil. Praktikas näeb see välja nii, et jaga t-särkide kategooria toppideks, lühikeste varrukatega t-särkideks ja pikkade varrukatega t-särkideks. Samamoodi võid jagada püksid teksapüksteks, viigipüksteks ja kodusteks dressipüksteks.

Pane kõige sagedamini kasutatavad riided silmade kõrgusele. Jätka niimoodi ka teiste riiulite puhul allapoole - kõige rohkem kasutatavatest esemetest kõige vähem vajaminevateni.

Kuidas hoiustada hooajalisi riideid

Kas hoiad oma garderoobis hooajalisi riideid? Tee ruumi nendele esemetele, mida kasutad jooksval hooajal, ja hoia kõik muu riietekastides, mis mahuvad hõlpsasti voodi alla. Voodi all pole ruumi? Kasuta vaakumkotte. Kui riideid "kokku tõmbad", võtavad need kappides vähem ruumi, või saad need ilma neid kahjustamata keldrisse või pööningule viia.

Erandiks on villast ja muudest looduslikest kiududest valmistatud mantlid. Vaakum võib kahjustada nende kuju. Kuidas neid hoiustada, vaata järgmises jaotises.

Kuidas riideid kokku voltida

Sahtlitesse paiguta riided vertikaalselt. Nii on kõik paremini nähtavad ja sa ei tõmba riideid välja võttes kogu hunnikut laiali. Riiulid, teisaldatavad riiulihoidlad ja sahtlid on riiete korraliku korrastamise jaoks samuti kasulikud. Veelgi parema korralduse saad aga mugavate metallist riiulite vaheseinte abil, mis tähistavad ruumi t-särkide, pükste, rätikute ja voodipesu jaoks.

Praktilised tarvikud lastele

Saad oma laste asju laduda erinevatesse hoiukastidesse sõltuvalt riiete tüübist. Näiteks t-särgid saab virnastada vertikaalselt ühte kasti ja püksid teise. Kleepides igale kastile riiete pildiga sildi, leiavad lapsed hõlpsasti ja ilma sinu abita üles need, mida nad vajavad.

Aluspesu organiseerimine

Soovitame organiseerida aluspesu kummutis spetsiaalsetesse riiulitesse, organiseerijatesse või kastidesse. See aitab teil eristada, milline aluspesu on teil igapäevaseks kandmiseks ja millised eriliste sündmuste jaoks.

Kuidas hoiustada õrnadest materjalidest riideid

Vill, kašmiir, pits või siid on koide jaoks eriti atraktiivsed materjalid. Seega peida need riidekottidesse, mis on ka suurepärased kaitsmiseks ja pidulike rõivaste kandmise hõlbustamiseks. Need kaaned on ekstra vastupidavad ja kaitsevad sinu lemmikrõivaid kahjurite, tolmu, niiskuse ja lõhnade eest. Võid isegi oma villased mantlid kokku voltida, katta need salvrätiga ja hoida neid läbipaistva kaanega plastkonteineris.